Uwaga! Ta strona korzysta z tzw. plików cookie.
Możesz określić warunki przechowywania
i dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.Provided by OpenGlobal E-commerce

Bałkany: Serbia, Macedonia, grecka wyspa Korfu, Albania


Dzień 1
Wyjazd z Rzeszowa godz. 3:00. Przejazd przez Słowację, Węgry do Serbii wieczorny spacer po centrum Belgradu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do stolicy Macedonii - Skopje, zwiedzanie Starego i Nowego Miasta połączonych Kamiennym Mostem. Stara Carsija - dawny turecki bazar położony u stóp wzgórza z twierdzą Kale, to orientalna w charakterze plątanina uliczek z warsztatami, meczetami i łaźniami oraz zabytkowymi zajazdami. Dla chętnych wizyta w Domu Pamięci Matki Teresy z Kalkuty. Przejazd nad Jezioro Ochrydzkie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3
Po śniadaniu zwiedzanie Ochrydu, miasta wpisanego na listę UNESCO. Podczas spaceru zobaczymy m.in. antyczny teatr, cerkiew św. Bogurodzicy Perivlepta z cennymi freskami wzgórze Plaosnik, mury twierdzy cara Samuila górującej nad miastem oraz cerkiewkę św. Jovana Kaneo, usytuowanej na wysokim klifie ponad wodami jeziora. Po południu odpoczynek nad jeziorem. Obiadokolacja, dla chętnych wieczór z folklorem (20 EUR/os.). Nocleg.

Dzień 4
Po śniadaniu ruszamy w kierunku greckiej wyspy Korfu przez dzikie góry Pindos. Przeprawa promowa, spacer po Kerkirii - stolicy wyspy. Zobaczymy starówkę ze Starym Fortem, pałac św. Michała i Jerzego, słynną Liston - ulicę z arkadami, w których ulokowane są eleganckie kawiarnie oraz kościół św. Spiridiona Miracoulous, patrona wyspy. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5
Po śniadaniu czas wolny na kąpiele w morzu.
Po południu - dla chętnych - wycieczka do najpiękniejszego miejsca na wyspie - Zatoki Paleokastritsa (możliwy również rejs łódkami po zatoce). Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6
Po śniadaniu czas wolny - wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7
Po śniadaniu, przeprawa promowa do Igoumenicy i przejazd do Albanii. Jako pierwsze zobaczymy Gjirokaster – miasto wpisane na listę UNESCO, położone w dolinie rzeki Drinos w południowej części kraju, które jest jednym z dwóch albańskich miast-muzeów.
Z wysokości twierdzy możemy podziwiać widok z typowymi domami warownymi, charakterystycznymi dla Bałkanów. W mieście zachował się także bazar oraz siedemnastowieczny meczet. Zabytkowy dom, w którym urodził się dyktator Envera Hodża, obecnie mieści ciekawe muzeum etnograficzne, które można zwiedzić. Przejazd w okolice Tirany. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8
Po śniadaniu zwiedzanie Tirany, stolicy i jednocześnie największego miasta Albanii. Spacer rozpoczniemy od Placu Skanderbega – największego bohatera narodowego Albanii. W sercu współczesnej Tirany znajduje się najstarszy zabytek stolicy – XVIII-wieczny meczet Ethnem Beya. Ponadto zobaczymy piramidę (kiedyś mauzoleum Hodży), Pałace: Prezydencki i Kongresowy. Przejazd do Skopje. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 9
Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu, przejedziemy do Serbii. Odwiedzimy Diabelską Wieś - niezwykłe miejsce, kraina pełna tajemniczości i legend. Podczas przyjemnego spaceru zobaczymy niesamowite piramidy skalne, porównywane do tureckiej Kapadocji. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10
Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu i wyjazd w kierunku Polski. Po drodze możliwa wizyta w Nowym Sadzie (zwiedzanie Twierdzy Pietrovaradin, następnie spacer po Starówce - czas na posiłek). Nocą przejazd przez Węgry i Słowację.

Dzień 11
Powrót na miejsce zbiórki w godzinach południowych.

Cena i termin: na zapytanie

Zapewniamy:
- transport autokarem klasy lux (klimatyzacja, toaleta, barek, video)
- zakwaterowanie: 9 noclegów
 (3 w Macedonii, 3 w Grecji na wyspie Corfu, 1 Albania i 2 w Serbii)
 Hotele **/ ***, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami (z możliwością dostawki)
- wyżywienie: 9 śniadań i 9 obiadokolacji
- opieka: pilota na całej trasie
- ubezpieczenie: KL, NNW, i BP w Signal Iduna
cena nie obejmuje:
opłaty za napoje do obiadokolacji, kosztów miejscowych przewodników, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty klimatycznej (ok. 1 EUR/dzień/os.) oraz wydatków osobistych.

Orientacyjny koszt biletów wstępu i przewodników - ok. 90 EUR.
Zwiedzanie obiektów nie jest obowiazkowe. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Każdy z uczestników zobowiązany jest do uiszczenia opłaty w wysokości
10 zł/os. tytułem składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

• eltravel@eltravel.pl • tel. kom. +48 604 581 281 • tel. +48 15 844-22-25 • 
konto do wpłat: 89 1140 2004 0000 3102 2334 0921, El Travel Elżbieta Rutkowska