Uwaga! Ta strona korzysta z tzw. plików cookie.
Możesz określić warunki przechowywania
i dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.Provided by OpenGlobal E-commerce

Kraje Bałtyckie w 5 dni


1 dzień: Stalowa Wola – Kowno (Litwa)
godz. 330 wyjazd ze Stalowej Woli (parking klienta). Przejazd przez Polskę do Kowna (Litwa). Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Plac Ratuszowy z ratuszem nazywanym „Białym Łabędziem", dawne gimnazjum jezuickie, gdzie mieszkał i pracował Adam Mickiewicz, Katedra gotycka, Kościół Witolda, Dom Perkuna, Zamek Kowieński. Obiadokolacja, nocleg.

2 dzień: Kowno - Szawle – Ryga (Łotwa)
śniadanie i wyjazd w kierunku Rygi. Po drodze krótka wizyta na Górze Krzyży k. Szawle – sanktuarium, gdzie znajduje się kilkadziesiąt tysięcy krzyży. Spacer z przewodnikiem po stołecznej Starówce: Zamek Ryski, Baszta Prochowa i Brama Szwedzka, Katedra. Zespół średniowiecznych kamieniczek - „Trzej Bracia”, Dom Bractwa Czarnogłowych, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, Kościół św. Piotra, Ratusz, Secesja Ryska. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień: Ryga – Tallinn (Estonia)
śniadanie. Przejazd do Tallina. Zwiedzanie z przewodnikiem: Górnego i Dolnego Miasta. Sobór Aleksandra Newskiego, budynek parlamentu, kościół luterański NMP, tarasy widokowe, Długa i Krótka Noga, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych m.in. Kik in de Kok, Wysoki Herman i Gruba Małgorzata (na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniającą brawurową akcję ORP Orzeł), średniowieczne kamieniczki „Trzy Siostry”, Ratusz Miejski z 1404 roku, apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii Kupieckiej, Dom Bractwa Czarnogłowych, Kościół św. Olafa, Park Polipieśni. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień: Tallinn - Wilno
śniadanie. Przejazd do Wilna. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Ostra Brama, Stare Miasto, Katedra i Pomnik Giedymina, Cmentarz na Rossie, Góra Trzech Krzyży, Pomnik i Muzeum Adama Mickiewicza, Uniwersytet, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień: Wilno – Troki – Stalowa Wola
śniadanie, przejazd do Trok - zwiedzanie Zamku księcia Witolda. Czas wolny na odpoczynek nad jeziorem lub zakupy pamiątek. Obiad w Karczmie Karaimskiej. Wyjazd w drogę powrotną do kraju przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach nocnych.


Cena 998,- zł/os. (grupa 40-45 osób)

Cena obejmuje:
▪ 4 noclegi w hotelach,
▪ 4 śniadania, 4 obiadokolacje, 1 obiad,
▪ autokar z klimatyzacją, WC, barkiem, video,
▪ usługi pilota
▪ usługi przewodników z językiem polskim
▪ ubezpieczenie NW i KL

Uwaga:
na wstępy do zwiedzanych obiektów należy posiadać 15-20 EUR.

Każdy z uczestników zobowiązany jest do uiszczenia opłaty w wysokości
10 zł/os. tytułem składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

• eltravel@eltravel.pl • tel. kom. +48 604 581 281 • tel. +48 15 844-22-25 • 
konto do wpłat: 89 1140 2004 0000 3102 2334 0921, El Travel Elżbieta Rutkowska