Uwaga! Ta strona korzysta z tzw. plików cookie.
Możesz określić warunki przechowywania
i dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.Provided by OpenGlobal E-commerce

Rosja (1 - 12.08.2018)

Psków – St. Petersburg – Carskie Sioło – Peterhof – Nowogród Wielki – Moskwa – Wilno

1 dzień: zbiórka o godzinie 22.00 i wyjazd z miejsca zbiórki.

2 dzień: przyjazd na nocleg tranzytowy na Łotwie. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: śniadanie. Wyjazd w kierunku Sankt Petersburga. Przekroczenie granicy łotewsko­rosyjskiej. Przejazd przez Rosję. Na trasie postój w Pskowie, w którym zobaczymy m.in. Kreml oraz cerkiew św. Trójcy. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu w Sankt Petersburgu. Zakwaterowanie, nocleg.

4 dzień: śniadanie. Wyjazd do Peterhofu -­ letniej rezydencji Piotra I. Zwiedzanie Parku Dolnego z fontannami i kaskadami. Przejazd do Carskiego Sioła (25 km na południe od miasta). Zwiedzanie pałacu Katarzyny Wielkiej wraz z Bursztynową Komnatą oraz Wielką Salą Tronową. Powrót do St. Petersburga, który był ukochanym dzieckiem Piotra I. Objazdowa wycieczka po mieście, m.in.: cerkiew i klasztor Smolny, Teatr Mariński, zabudowania Wyspy Wasilewskiej, nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe, Admiralicja, budynek Sztabu Generalnego, pomnik Piotra I – Miedziany Jeździec, Plac Sztuki. Obiadokolacja, nocleg.
Dla chętnych (fakultatywnie) – przedstawienie folklorystyczne w Pałacu Mikołajewskim: rosyjskie pieśni i tańce ludowe oraz „bufet rosyjski” z kawiorem, szampanem lub wódką.

5 dzień: śniadanie. Dalsze zwiedzanie miasta. Pałac Zimowy z jednym z największych muzeów świata Ermitażem. Krążownik Aurora (z zewnątrz) – symbol rewolucji październikowej. Plac św. Izaaka, Sobór św. Izaaka (wnętrza), Newski Prospekt – główna arteria miasta. Katedra Kazańska. Sobór Zmartwychwstania Pańskiego. Twierdza Pietropawłowska (najstarsza budowla miasta) z Soborem św. Piotra i Pawła (miejsce spoczynku rosyjskich carów). Rejs stateczkiem rzekami i kanałami Sankt Petersburga. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

6 dzień: śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Nowogrodu Wielkiego, gdzie zaczęła się historia państwa rosyjskiego. Miasto­muzeum bogate w dawną architekturę z XI­ XVII wieku, m.in.: stary Kreml (na liście dziedzictwa światowego UNESCO) i sobór św. Sofii. Zwiedzanie skansenu, gdzie zachowały się drewniane budowle, izby mieszkalne, cerkwie i kaplice z XVII-­XIX stulecia. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg.

7 dzień: śniadanie. Wyjazd do Moskwy. Przejazd autokarem przez biznesowe dzielnice Moskwy oraz nowoczesne centrum wielkiej rosyjskiej metropolii. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

8 dzień: śniadanie. Wycieczka objazdowa po Moskwie: plac widokowy na Worobiowych Górach z których można podziwiać budynki Uniwersytetu Moskiewskiego i całą panoramę miasta. Plac Czerwony, oglądanie z zewnątrz Soboru Kazańskiego, Soboru Wasyla Błogosławionego, Muzeum Historyczne, Główny Powszechny Dom Towarowy (GUM), Mauzoleum Lenina. Przejazd wybrzeżem Sofijskim – panorama Kremla z drugiej strony rzeki Moskwy. Zwiedzanie największej świątyni prawosławnej – Cerkwi Chrystusa Zbawiciela. Przejazd do wybudowanego w 1524 roku klasztoru Nowodziewiczego. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

9 dzień: śniadanie. Przejazd metrem na ciąg dalszy zwiedzania miasta. Kreml z Soborami, Zbrojownia z kolekcją koron carskich, jajek Faberze i tronów carskich, armatą Car–Działem i największym na świecie dzwonem, Car–Dzwonem. Galeria Trietiakowska – największy i zarazem najbardziej znaczący zbiór sztuki rosyjskiej, zwiedzanie najokazalszych stacji metra Moskiewskiego, spacer słynnym Arbatem. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

10 dzień: śniadanie. Pożegnanie ze stolicą Rosji. Przejazd na nocleg tranzytowy na Łotwie. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

11 dzień: śniadanie. Przejazd do stolicy Litwy. Zwiedzanie Wilna, m.in.: stare miasto (Ostra Brama, kościół św. Teresy, Plac Ratuszowy i Katedralny, kościół św. Anny, pomnik Mickiewicza, budynek Uniwersytetu Wileńskiego), kościół św. Piotra i Pawła, cmentarz na Rossie. Wieczorem wyjazd do kraju.

12 dzień: przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach przedpołudniowych.

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena: 3700,- zł

Zapewniamy:

• przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek , wc)
• 9 noclegów w hotelach*** w pokojach 2­osobowych z łazienką
• 9 śniadań i 9 obiadokolacji
• opiekę pilota
• ubezpieczenie Signal Iduna (KL 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

DODATKOWO PŁATNE:
• pakiet do realizacji programu: 160 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, komunikacja miejska, rejs statkiem po rzekach i kanałach Petersburga, rejs po rzece Moskwie, zestaw słuchawkowy Tour Guide)
- płatny obligatoryjnie u pilota wycieczki.
• wiza rosyjska 320 zł

DOPŁATY OPCJONALNE:
• dopłata do pokoju 1­os. 700 zł
• dopłata do udziału w wieczorku folklorystycznym 35 EUR

WIZY:
21 dni przed wyjazdem należy dostarczyć do Biura dokumenty niezbędne do uzyskania wizy:
1) prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy
2) 1 zdjęcie (zgodne z wymogami Ambasady Federacji Rosyjskiej dostępnymi na stronie www.rusemb.pl ­ wymiar 3,5 x 4,5 cm, biometryczne ­ twarz na wprost, kolorowe, na białym tle, nie starsze niż 6 miesięcy)
3) paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 2 wolne strony

Każdy z uczestników zobowiązany jest do uiszczenia opłaty w wysokości
10 zł/os. tytułem składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

• eltravel@eltravel.pl • tel. kom. +48 604 581 281 • tel. +48 15 844-22-25 • 
konto do wpłat: 89 1140 2004 0000 3102 2334 0921, El Travel Elżbieta Rutkowska