Uwaga! Ta strona korzysta z tzw. plików cookie.
Możesz określić warunki przechowywania
i dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.Provided by OpenGlobal E-commerce

Francja

w związku ze 160-tą rocznicą objawień w Lourdes

1. dzień: wyjazd z miejsca zbiórki we wczesnych godzinach rannych. Przejazd przez Polskę i Niemcy w okolice Strassburga (obiadokolacja i nocleg).

2. dzień: śniadanie. Przejazd do Strasburga i zwiedzanie miasta m.in.: Katedra Notre Dame, Plac Gutenberga, Petite France, przejazd do Reims. Wizyta w pierwszej gotyckiej Katedrze Francji, gdzie koronowano większość królów Francji. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu pod Paryżem, nocleg.

3 i 4. dzień: śniadanie. Zwiedzanie Paryża. Wizyta u Szarytek przy Rue du Back (Kaplica Cudownego Medalika - możliwa Msza Św.). Następnie zwiedzanie Paryża z przewodnikiem: katedra Notre Dame, Sorbona, Pantéon, Ogrody Luxemburskie, Kościół St. Germain des Prés, Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie, Pl. Concorde, ogrody Tuilleries, Louvre, Place du Tertre, Bazylika Sacré Coeur, rejs statkiem po Sekwanie (obiadokolacje w Paryżu, noclegi w hotelu pod Paryżem).

5. dzień: śniadanie. Przejazd do Fontainebleau i zwiedzanie Rezydencji Królewskiej (na Światowej Liście Unesco). W murach zamku Napoleon przez blisko trzy lata więził papieża Piusa VII. Przejazd do Wersalu – zwiedzanie zamku i spacer po ogrodach. Obiadokolacja. Powrót do hotelu na nocleg.

6. dzień: śniadanie. Przejazd do Lisieux - drugiego po Lourdes miejsca pielgrzymek we Francji. Msza św. w Bazylice św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Spacer do centrum. Przejazd nad Atlantyk i zwiedzanie średniowiecznego opactwa Mont Saint Michel na wyspie, połączonej groblą z lądem. Obiadokolacja. Przejazd na nocleg.

7. dzień: śniadanie. Przejazd do Lourdes (160-ta rocznica objawień). Zakwaterowanie w hotelu. Spacer do Groty. Obiadokolacja. Dla chętnych udział w wieczornej procesji. Nocleg.

8. dzień: śniadanie. Pobyt w sanktuarium w Lourdes: Msza Św, Bazylika Różańcowa i Niepokalanego Poczęcia, Grota Objawień, Droga Krzyżowa, Bazylika Piusa X, Dom Św. Bernadetty, więzienie (cachot). Możliwa kąpiel w basenach z cudowną wodą. Obiadokolacja. Wieczorem procesja różańcowa z lampionami. Nocleg.

9. dzień: śniadanie. Przejazd do Carcassone – wizyta w Cite - znakomicie zachowanym średniowiecznym mieście z twierdzą. Przejazd do Avignon. Spacer do centrum. Pałac, bazylika i ogrody papieskie oraz most Saint-Benezet (wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Unesco). Obiadokolacja i nocleg.

10. dzień: śniadanie, przejazd do La Salette, Msza Św. W Bazylice, zwiedzanie okolic Sanktuarium Płaczącej Pani - Pojednawczymi Grzeszników. Panorama wysokich szczytów alpejskich. Obiadokolacja. Wieczorne czuwanie w Bazylice i procesja z lampionami. Nocleg.

11. dzień: Msza św. i śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną do Kraju. Przejazd nocą przez Niemcy i Czechy.

12. dzień: Przybycie na miejsce zbiórki w godzinach porannych.


Cena: 2 970 PLN (grupa powyżej 40 osób)
             3 250 PLN (grupa 30-39 osób)

Cena zawiera:
- przejazd autokarem (klimatyzacja, video, WC),
- opłaty drogowe; w tym parkingi i wjazdy do miast,
- 10 noclegów w hotelach **/*** /pokoje 2 - 3-osobowe z łazienkami/
- wyżywienie: 10 śniadań, 10 obiadokolacji,
- opieka pilota, duszpasterza i przewodników,
- ubezpieczenie NNW, KL i bagażu,
- zestaw słuchawek

Cena nie zawiera:
- napojów do obiadokolacji,
- biletów na metro i biletów wstępu do obiektów (muzeum Louvre
, Fontainebleau, Wersal, rejs statkiem po Sekwanie, Mont Saint Michelle, Pałac Papieski w Avignon) – ok. 150 EUR.
- wydatków osobistych.

Każdy z uczestników zobowiązany jest do uiszczenia opłaty w wysokości
10 zł/os. tytułem składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

• eltravel@eltravel.pl • tel. kom. +48 604 581 281 • tel. +48 15 844-22-25 • 
konto do wpłat: 89 1140 2004 0000 3102 2334 0921, El Travel Elżbieta Rutkowska