Uwaga! Ta strona korzysta z tzw. plików cookie.
Możesz określić warunki przechowywania
i dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.Provided by OpenGlobal E-commerce

Pielgrzymka do Grecji (10 - 19.07.2018)

Śladami św. Pawła

1 dzień: godz. 825 zbiórka uczestników na lotnisku w Krakowie, wylot z Krakowa o godz. 1025, transfer do hotelu Ateny, popoludniowy wypoczynek nad morzem, zakwaterowanie i obiadokolacja.

2 dzień: zwiedzanie Aten, m.in. Akropolu i Muzeum: świątynia Ateny; Nike, Propyleje, Partenon, Erechtejon, spacer przez Agorę, Plakę pod stadion olimpijski i pałac królewski. Wyjazd do hotelu w Agi Theodori w okolicy Koryntu, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień: śniadanie, wyjazd do Epidauros i zwiedzanie starożytnego teatru. Przejazd do Napflio i zwiedzanie największej w Grecji twierdzy, ze wspaniałymi widokami na morze (998 schodów do pokonania, aby można się było rozkoszować widokami). Wyjazd do Myken, twierdza legendarnego króla Agamemnona. Przejazd do Koryntu i zwiedzanie ruin antycznego miasta, rzymski rynek i Świątynia Apollina. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

4 i 5 dzień: śniadanie i całodzienny wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja.

6 dzień: śniadanie, rano wypoczynek nad morzem, o godz. 1300 wyjazd do Termopile - miejsce bitwy między Grekami, a Persami, pomnik Leonidasa. Wyjazd do hotelu koło Lami, zakwaterowanie i obiadokolacja.

7 dzień: śniadanie, przejazd do Meteorów. Zwiedzanie potężnego centrum klasztornego wschodniego kościoła ortodoksyjnego położonego na skałach 613 m n.p.m.. Wyjazd do Salonik, zwiedzanie Katedry św. Demetriusza, Biała Wieża, Łuk Galeriusza, pomnik Aleksandra Wielkiego, spacer nadmorską promenadą. Przejazd do hotelu w Salonikach. Zakwaterowanie i obiadokolacja.

8 dzień: śniadanie, wyjazd do Kavalli (dawne Neapoli) - miasta, z którego w 48 roku p.n.e. Św. Paweł rozpoczął swoją działalność misyjną. Zwiedzanie kościoła Agios Nikolaos do którego przybył Św. Paweł, podziwianie wspaniałej panoramy portu i starego miasta wraz ze starożytnym akweduktem. Przejazd do Filippi, miejsca chrztu pierwszego Europejczyka, kobiety o imieniu Lidia - pierwszego miasta w Grecji związanego z działalnością Św. Pawła; zwiedzanie agory, bazyliki oraz więzienia, w którym osadzony był Św. Paweł. Obiadokolacja.

9 dzień: śniadanie. Pakowanie bagaży. O godz 600 wyjazd do Belgradu. Zwiedzanie miasta, Katedry Najświętszej Marii Panny i największej na świecie Cerkwi św. Sawy. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

10 dzień: śniadanie. Powrot do Polski.

Koszt 8-dniowej pielgrzymki wynosi:
625 EURO + 70 EURO na BILETY WSTĘPU
Cena obliczona przy grupie min 42 osób,
dopłata za pokój 1-osobowy: 15euro / za noc.

Organizator zapewnia:
• autokar Lux z klimatyzacją, video, wc, barkiem,
• samolot Krakow-Ateny,
• noclegi w hotelach klasy turystycznej *** (pokoje z łazienkami 2, 3-os.),
• wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania i obiadokolacje (z wyłączeniem przejazdów nocnych)
• obsługę pilota na całej trasie w systemie tour-guide (pilot kieruje grupą i oprowadza po zwiedzanych obiektach, tam gdzie jest to możliwe)
ubezpieczenie obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu. Ubezpieczenie to nie obejmuje zdarzeń zawinionych umyślnie.

Uwaga! Porady medyczne w cenie do 50 euro klient płaci sam, pobiera fakturę i pieniądze odzyskuje w Polsce od ubezpieczyciela.
Zachęcamy do ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn losowych - niezależnych od uczestnika (2,5% kosztu imprezy).

Uczestnik pielgrzymki:
– wypełnia zgłoszenie i dokonuje wpłaty w/w kwoty,
– powinien posiadać ważny i niezniszczony dokument tożsamości,
– pieniądze na bilety wstępu i przewodników lokalnych – 70 euro
 (płatne pilotowi grupy w dniu wyjazdu),
– odpowiada za szkody wyrządzone z własnej winy podczas pielgrzymki
– zobowiązany jest do przestrzegania punktualności i zaleceń pilota.

Organizator ponosi odpowiedzialność za własne usługi i świadczenia, zastrzega sobie możliwość zmiany programu i kosztów, terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników, zmiany przepisów, działania siły wyższej.

Radzimy zabrać ze sobą na pielgrzymkę: lekarstwa na własne potrzeby, mały zagłówek, ręcznik, wygodne buty, pantofle-klapki, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, parasol, aparat, ubiór stosowny do wejścia do kościoła (panie – zakrywający ramiona i kolana, a panowie – długie spodnie).

Każdy z uczestników zobowiązany jest do uiszczenia opłaty w wysokości
10 zł/os. tytułem składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

• eltravel@eltravel.pl • tel. kom. +48 604 581 281 • tel. +48 15 844-22-25 • 
konto do wpłat: 89 1140 2004 0000 3102 2334 0921, El Travel Elżbieta Rutkowska