Uwaga! Ta strona korzysta z tzw. plików cookie.
Możesz określić warunki przechowywania
i dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.Provided by OpenGlobal E-commerce

Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Rosja


1 dzień: Stalowa Wola – Sokółka ­ Kowno
Wyjazd: Stalowa Wola (2:50), Tarnobrzeg (3:20), Staszów (4:50)
Przejazd do Sokółki. Wizyta w miejscu cudu eucharystycznego z 12 października 2008 roku. Możliwa Msza Św. Obiadokolacja. Przejazd do Kowna. Nocleg.

2 dzień: Kowno – Szydłowo – Góra Krzyży -­ Ryga
śniadanie. Spacer po Starówce Kowna: z przewodnikiem: Plac Ratuszowy z ratuszem nazywanym "Białym Łabędziem" (obecnie Pałac Ślubów), dawne gimnazjum jezuickie, gdzie mieszkał i pracował Adam Mickiewicz, Katedra gotycka, Kościół Witolda, Dom Perkuna, Zamek Kowieński.
Przejazd do Szydłowa i­ wizyta w Sanktuarium Maryjnym zwanym „Żmudzką Częstochową”.
Szawle i Góra Krzyży k. Szawle – sanktuarium, gdzie znajduje się kilkadziesiąt tysięcy krzyży. W 1993 r. Mszę Świętą celebrował papież Jan Paweł II. Przejazd do Rygi. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień: Ryga ­- Jurmała
śniadanie. Ryga (stolica Łotwy). Spacer z przewodnikiem po Starówce: Zamek Ryski, Baszta Prochowa i Brama Szwedzka, Katedra­ - największa świątynia w krajach bałtyckich. Zespół średniowiecznych kamieniczek ­ „Trzej Bracia”, Dom Bractwa Czarnogłowych, (elitarne stowarzyszenie nieżonatych kupców), Mała i Wielka Gildia Kupiecka, Kościół św. Piotra, Ratusz, secesyjne kamieniczki.
Przejazd do Jurmały (odpoczynek nad morzem). Powrót do Rygi. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień: Ryga -­ Tallin
śniadanie. Przejazd do Tallina: zwiedzanie z przewodnikiem: Górnego i Dolnego Miasta. Wzgórze i Zamek Toompea, Sobór Aleksandra Newskiego, budynek parlamentu, kościół luterański NMP, tarasy widokowe, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych m.in. Kik in de Kok, Wysoki Herman i Gruba Małgorzata, na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniająca brawurową akcję ORP Orzeł, Długa i Krótka Noga, średniowieczne kamieniczki Trzy Siostry, Ratusz Miejski z 1404 roku, apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii Kupieckiej, Dom Bractwa Czarnogłowych, Kościół św. Olafa. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień: Tallinn -­ Helsinki -­ Sankt Petersburg
śniadanie. Przepłynięcie promem do Helsinek. Zwiedzanie stolicy Finlandii z przewodnikiem: Katedra Protestancka, Centrum Kongresowe, pomnik Aleksandra II, Stadion Olimpijski, kościół w skale. Przejazd do Sankt Petersburga. Po drodze obiadokolacja. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

6 dzień: Sankt Petersburg
śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie z przewodnikiem. Twierdza Pietropawłowska – kolebka miasta z Soborem św. Piotra i Pawła kryjącym grobowce carów, Pałac Zimowy z Ermitażem. Objazdowa wycieczka po mieście: Cerkiew i klasztor Smolny, Gmach Admiralicji, Pałac Marmurowy, Plac Senacki z pomnikiem Piotra I – Miedziany Jeździec, Ławra Aleksandra Newskiego – klasztor z Soborem Św. Trójcy. Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień: Sankt Petersburg
śniadanie. Zwiedzanie autokarem z przewodnikiem: Krążownik Aurora (z zewnątrz), Plac z pomnikiem cara Mikołaja i Sobór Św. Izaaka ­ unikalny pomnik architektury (wewnątrz), Plac Sztuki z pomnikiem Puszkina, Newski Prospekt – centrum handlowe i kulturalne, Sobór Matki Bożej Kazańskiej (budowany na wzór bazyliki św. Piotra w Rzymie), Sobór Zmartwychwstania Pańskiego, Kościół św. Katarzyny z grobem króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Cerkiew Zbawiciela na Krwi wybudowana w miejscu zabójstwa cara Aleksandra II (z zewnątrz). Obiadokolacja, rejs rzekami i kanałami Petersburga i nocleg.

8 dzień: Peterhof -­ Carskie Sioło
Peterhof – letnia rezydencja cara Piotra Wielkiego. Zwiedzanie Parku Dolnego z zespołem fontann (Wielka Kaskada, Kaskada Szachowa).
Carskie Sioło – miasto Puszkina, rezydencja carycy Katarzyny z Bursztynową Komnatą, Wielki Pałac, Stary Ogród z łaźniami, Park Katarzyny z Wielkim Stawem i Grotą, Park Aleksandryjski z Chińską Wioską. Obiadokolacja i nocleg.

9 dzień: Sankt Petersburg – Psków -­ Rezneke
zwiedzanie Pskowa z Przewodnikiem Muzeum Ikon z XII i XIII wieku, Kreml z Soborem Trójcy Św.(wewnątrz jest największy na świecie ikonostas). Obiadokolacja. Przejazd do hotelu, nocleg.

10 dzień: Agłona -­ Wilno
Agłona – wizyta w największym Sanktuarium Matki Bożej na Łotwie. Przejazd do Wilna. Obiadokolacja i nocleg.

11 dzień: Wilno ­- Troki
Zwiedzanie Wilna z przewodnikiem: Ostra Brama – Obraz MB Ostrobramskiej, Kościół św. Teresy, Katedra św. Stanisława Biskupa i Pomnik Giedymina, Kościół św. Piotra i Pawła, cmentarz na Rossie, Góra Trzech Krzyży, Kościół św. Ducha, Kościół św. Anny i Pomnik Adama Mickiewicza, Kościół św. Trójcy. obiadokolacja, nocleg.

12 dzień
Przejazd do Trok. Zwiedzanie z przewodnikiem: Zamek Księcia Witolda, ul. Karaimska, Kościół Nawiedzenia NMP z cudownym obrazem M.B .Trockiej. Obiadokolacja. Przejazd nocny do Polski.

13 dzień
Powrót na miejsce zbiórki w godzinach porannych.

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena: od 3490,- zł (grupa 40-45 os.)
Zapewniamy:
• 
przejazd autokarem turystycznym (klimatyzacja, video, WC, barek),
• 11 noclegów w hotelach 3*
• 11 śniadań, 12 obiadokolacji,
• opiekę pilota,
• wynajem miejscowych przewodników,
• bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (Ermitaż, Carskie Sioło, Peterhof -­ dolny park, Twierdza Pietropawłowska, Sobór Izaaka, rejs statkiem po rzekach i kanałach Sankt Petersburga, Muzeum Mickiewicza w Wilnie, Zamek Księcia Witolda w Trokach),
• zestaw słuchawkowy Tour Guide,
• ubezpieczenie Signal Iduna (KL 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN),
• wizę rosyjską

UWAGI:
Walutą obowiązującą na Litwie, Łotwie, w Estonii i Finlandii jest EURO, a w Rosji -­ rubel (0,06 złotego).
Dopłata do pokoju 1-­os. wynosi 490 zł/os.
Możliwy udział w wieczorze folklorystycznym w Pałacu Mikołajewskim (rosyjskie tańce i pieśni ludowe oraz bufet rosyjski) za­ ok. 35 EUR/os.
Cena wycieczki może ulec zmianie w przypadku wzrostu kosztów niezależnych od organizatora m.in.: wzrostu kursu EURO powyżej 4,5 złotego.

WIZY:
21 dni przed wyjazdem należy dostarczyć do Biura dokumenty niezbędne do uzyskania wizy:
1) prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy
2) 1 zdjęcie (zgodne z wymogami Ambasady Federacji Rosyjskiej dostępnymi na stronie www.rusemb.pl ­ wymiar 3,5 x 4,5 cm, biometryczne ­- twarz na wprost, kolorowe, na białym tle, nie starsze niż 6 miesięcy)
3) paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 2 wolne strony.

Każdy z uczestników zobowiązany jest do uiszczenia opłaty w wysokości
10 zł/os. tytułem składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

• eltravel@eltravel.pl • tel. kom. +48 604 581 281 • tel. +48 15 844-22-25 • 
konto do wpłat: 89 1140 2004 0000 3102 2334 0921, El Travel Elżbieta Rutkowska