Uwaga! Ta strona korzysta z tzw. plików cookie.
Możesz określić warunki przechowywania
i dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.Provided by OpenGlobal E-commerce

Pielgrzymka do Libanu – Historia Chrześcijan – Św. Charbel


Dzień 1
Przelot do Bejrutu (na dzień dzisiejszy mamy wyloty wieczorem z Warszawy), transfer do hotelu - zakwaterowanie.

ACFrOgDe7WyIcVlY2waWnBQRuAFV4NF0oIdy1wMtlpmcX-GI5iLv6J6LB3S8-Mfg01YL6tHJPKAxeidF  MhH0vxURJ8S6ENRHaoIpBDVEvvdls8s3xYZdke9Gjb sQ=-kopia

Dzień 2
Śniadanie. Zwiedzanie Bejrutu - Corniche, to tętniący życiem deptak spacerowy wzdłuż morskiego brzegu. Następnie Grota Pigeona. Spacer po odnowionym Down Town (Stare Miasto), zwiedzanie muzeum narodowego. Deir el Qamar - miejsce byłej siedziby rządu Libanu. Kolejnym etapem jest zwiedzenie bogato dekorowanego pałacu Beiteddine - Wielkiego Seraju, jest to dawna rezydencja tureckiego gubernatora. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3
Śniadanie. Zwiedzanie - Trypolisu, Balamand, Rachana, zamku Rajmunda z Saint–Gilles, spacer wąskimi uliczkami starego miasta; stary bazar, meczety z okresu Mameluków oraz z okresu otomańskiego, gdzie w sercu Medyny znajdowała się katedra Marii Panny wybudowana przez krzyżowców. Balamand - monastyr w rękach kościoła ortodoksyjnego od XVII w. Rachana - wioska położona na południe od Trypolisu z muzeum znanego, z rzeźby kamiennej, drewnianej, granitowej i metalowej. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Annaja – wieś ta jest znanym chrześcijańskim centrum pielgrzymkowym, ze względu na znajdujące się w miejscowym monasterze maronickim relikwii św. Charbela Makhloufa (do dnia dzisiejszego zarejestrowano ponad 23 tys. cudownych uzdrowień w tym miejscu). Jaabata – miejsce kultu św. Rafki (Rifka). Przejazd do hotelu na obiadokolacje i nocleg.

Dzień 5
Śniadanie. Przejazd na północ od Bejrutu, gdzie znajdują się tam wspaniałe jaskinie Jeita. Przepłynięcie łodziami po poziomie dolnym, gdzie wapienie wyryły koryto rzeki. Następnie przejście trasą turystyczną ze wspaniałymi widokami, przejazd kolejką linową. Byblos - najwspanialszy niegdyś port fenicki eksportujący drewno cedrowe do Egiptu, miejsce powstania alfabetu fenickiego. Zabytki wpisane na listę UNESCO: mury obronne, stare miasto, kościół św. Jana, zamek pokrzyżowcowy, fenicka świątynia, teatr rzymski. Harissa - bardzo ważny ośrodek pielgrzymowania chrześcijan libańskich. Miejsce rozwiniętego kultu Maryjnego, Sanktuarium Matki Bożej Pani Libanu, Katedra Maronicka. Powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg.

ACFrOgC2Rm9b0DgemYP11CdW4 gQznh57o3jrLXiGOZ5OdpgCa7q0P9dJAYbreXc0fL9 Xn2rrfxu iQlhNz7t93fXY 46LWZ8H5edkSgi19y9 Q6E6cEVdgOj8wE3Y=-kopia

Dzień 6
Śniadanie. Przejazd do Doliny Bekaa - dolina znana ze wspaniałych pozostałości antycznych ruin. Najbardziej znanym miejscem archeologicznym jest antyczne miasto Baalbeck - centrum kultu staro semickiego boga Baala, gigantyczna świątynia Jowisza oraz wiele innych pozostałości. Anjar - ruiny pałacu kalifów Umajadzkich, pozostałości pałaców, ulic, świątyń. Przejazd w kierunku Ksara – miasta, które już przez Rzymian wykorzystywane było do produkcji wina ze względu na walory Dolinę Bekaa i możliwość uprawiania winorośli. Odpowiednia ilość słońca, wilgotność oraz specyficzne warunki powodują, że wino staje się wyjątkowe. Możliwość odwiedzenie starej winiarni, degustacji oraz zakup wina. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Cedrów Libańskich – na trasie zwiedzanie miasteczka Bszarra (Bacharre). Jest to górskie miasteczko o najpiękniejszym krajobrazie Libanu. Wspaniały wapienny kanion, w którym klasztory wznieśli Maronici Wadi Kadisz (Święta Dolina). Zabytki wpisane na listę UNESCO. Miasteczko związane z urodzeniem i twórczością Khalila Gibrana – libańskiego poety i nowelisty. Następnie w Dolinie Kadisz zobaczymy monastyr Św. Antoniego i Izajasza. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 8
Przejazd z hotelu na lotnisko, powrót do Polski.

Ceny i terminy:
9 - 16.04.2018      4950 zł /os.
16 - 23.10.2018    2400 zł + 800$ /os.

ZAPEWNIAMY:
Przelot samolotem;
Transport komfortowym autobusem na terenie Libanu;
7 noclegów – Hotel 3*** w pok. 2, 3- os. (jedynki za dopłatą – 250 USD);
Śniadania, obiadokolacje;
Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż;
Koszty zwiedz. wg programu;
Opieka duchowa Kapłana;
Przewodnik z jęz. polskim.

CENA NIE ZAWIERA:
Tzw. zwyczajowe napiwki: 50 USD dla obsługi na miejscu;
Obowiązkowa opłata za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 15 zł;
Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji;
Ubezpieczenia od chorób przewlekłych.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY
W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych w brzmieniu od 26.11.2016 - art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez Santiago Tours Ewelina Wijas doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki jest to:
15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Każdy z uczestników zobowiązany jest do uiszczenia opłaty w wysokości
10 zł/os. tytułem składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

• eltravel@eltravel.pl • tel. kom. +48 604 581 281 • tel. +48 15 844-22-25 • 
konto do wpłat: 89 1140 2004 0000 3102 2334 0921, El Travel Elżbieta Rutkowska