Uwaga! Ta strona korzysta z tzw. plików cookie.
Możesz określić warunki przechowywania
i dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.Provided by OpenGlobal E-commerce

Sanktuaria i Stolice Europy


Dzień 1: Wyjazd we wczesnych godzinach porannych, przejazd w ok. Padwy. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: Śniadanie, przejazd do TURYNU; zwiedzanie Katedry, gdzie przechowuje się całun, Msza św., Bazyliki de Superga, przejazd do hotelu - obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: Śniadanie. Przejazd do LOURDES. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, udział w Procesji Światła. Nocleg.

Dzień 4: Śniadanie, zwiedzanie miejsc związanych z życiem Bernadette Soubirou: Młyn Boly - miejsce urodzenia i pierwszych lat życia. Grota Massabielle, Bazyliki, Krypta wzniesiona na skale Massabielle, Droga Krzyżowa. Po południu dla chętnych kąpiel w Basenach. Obiadokolacja, procesja, nocleg.

Dzień 5: Śniadanie. Przejazd wzdłuż Zatoki Biskajskiej w okolice SANTIAGO DE COMPOSTELA. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: Śniadanie. Zwiedzanie jednego z głównych ośrodków pielgrzymkowych w Europie - Katedra Św. Jakuba. Przejazd do FATIMY. Zakwaterowanie, zwiedzanie Sanktuarium: Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami pastuszków oraz nowoczesna Bazylika Św. Trójcy. Obiadokolacja, udział w Procesji Światła, nocleg.

Dzień 7: Śniadanie. Droga Krzyżowa do Aljustrel – gdzie mieszkały Dzieci. Następnie przejazd nad Atlantyk do NAZARE, dawnej uroczej wioski rybackiej, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości BATALHA – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Wieczorem możliwość uczestniczenia w różańcu w Kaplicy Objawień, nocleg.

Dzień 8: Śniadanie. Wyjazd do LIZBONY - zwiedzanie: Dolne Miasto i Alfama; Katedra Se, Kościół i dom rodzinny Św. Antoniego, dzielnica nadbrzeżna Belem z Klasztorem Hierominitów i przylegającym do niego kościołem N. M. P., Wieża Belem i Pomnik Odkrywców. Przejazd do hotelu – obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9: Śniadanie. Przejazd do TOLEDO - zwiedzanie: Brama Bisagra, Puente de Alcantara, Plaza de Zocodover z Alkazarem, Katedra (wewnątrz), Synagoga El Transito zbudowana w stylu mauretańskim, Kościół Św. Tomasza, Puente de San Martin. Przejazd do MADRYTU – zwiedzanie: Pałac Królewski, Plaza Mayor, Puerta del Sol. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10: Śniadanie, Przejazd do SARAGOSSY – wizyta w bazylice M.B. na słupie, Msza św. przejazd na Costa Brava, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 11: Śniadanie. Przejazd na MONTSERRAT– Sanktuarium Czarnej Madonny - to główny ośrodek religijny Katalonii. Zwiedzanie BARCELONY: Las Ramblas i pomnik Kolumba, dzielnica gotycka, Placa Catalunya, Kościół Sagrada Familia (Bazylika Świętej Rodziny , Park Guell, Placa de Espania, obiadokolacja, nocleg. Powrót do hotelu –obiadokolacja i nocleg.

Dzień 12: Śniadanie, przejazd do FIGUERES – zwiedzanie Muzeum Salvadora Dali, dalszy przejazd przez Francję do LA SALETTE – Procesja Światła, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 13: Śniadanie. Przejazd do LUCERNY - zwiedzanie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 14: Śniadanie. Wizyta w Sanktuarium Czarnej Madonny w EINSIEDELN (Szwajcarska Częstochowa). Wyjazd do Polski. Nocny przejazd.

Dzień 15: Powrót w godzinach porannych


CENA 3390 zł/os.
zawiera:
• transfery komfortowym autokarem
• opieka licencjonowanego pilota - przewodnika
• opieka duszpasterska
• 13 noclegów, 13 śniadań, 13 obiadokolacji
• pakiet ubezpieczeniowy w zakresie KL+NW
• opłaty parkingowe i drogowe

Cena nie zawiera kosztu wstępów - ok. 50 EUR
orientacyjne ceny wstępów do obiektów wymienionych w programie:
Alcobaca, Batalha: 10 euro
Toledo: 12 euro
Madryt: 12 euro
Barcelona: 20 euro

Uwaga: Pierwsza wpłata - min. 1000,- zł
Dopłata na 20 dni przed terminem pielgrzymki.

Każdy z uczestników zobowiązany jest do uiszczenia opłaty w wysokości
10 zł/os. tytułem składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

• eltravel@eltravel.pl • tel. kom. +48 604 581 281 • tel. +48 15 844-22-25 • 
konto do wpłat: 89 1140 2004 0000 3102 2334 0921, El Travel Elżbieta Rutkowska