Uwaga! Ta strona korzysta z tzw. plików cookie.
Możesz określić warunki przechowywania
i dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.Provided by OpenGlobal E-commerce

Gruzja

TBILISI ‐ KACHETII ‐ SIGNAGI ‐ KAZBEGI ‐ WARDZIA ‐ CHERTWISI ‐ BORŻONI ‐ KUTAISI ‐ BATUMI

1 dzień:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie -­ Okęcie o godzinie 20:00, odprawa.
Wylot do Tbilisi o godzinie 22:30.

2 dzień:­ Tbilisi -­ Bodbe -­ Signagi -­ Tbilisi:
Przylot do Tbilisi o godzinie 04:10 (czas lokalny). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie w Tbilisi. Śniadanie o godzinie 9:00. Wyjazd do Kachetii. Ten najbardziej znany gruziński region winny, leży na wschód od Tbilisi. Przejazd do Signagi. Odwiedziny po drodze wsi Bodbe kompleksu klasztornego św. Jerzego z grobem św. Nino, która przyniosła chrześcijaństwo do Gruzji. Zwiedzanie "miasta wiecznej miłości" Signagi, który znajduje się na górze grzbietu górskiego z widokiem na dolinę Alazani. Degustacja gruzińskich win. Powrót do Tbilisi. Nocleg.

3 dzień:­ Tbilisi -­ Mccheta -­ Tbilisi:
Śniadanie. Zwiedzanie najważniejszych zabytków stolicy Gruzji ­ Tbilisi. Stolica Gruzji jest unikatowa, jedno z niewielu miast na świecie, gdzie obok siebie stoją na Starym Mieście cerkiew prawosławna, kościół katolicki, synagoga i meczet. Tbilisi położone jest na kilku wzgórzach. Zwiedzanie ­ cerkiew Metechi, Sobór Trójcy Świętej kompleksu katedralnego Cminda Sameba ­ główna katedra Gruzińskiej Cerkwi Prawosławnej. Główny kościół katolicki w Gruzji p.w. św. Piotra i Pawła. Piesze zwiedzanie miasta, "Stare Miasto" ­ historyczne centrum Tbilisi, znajduje się u podnóża Góry Mtacminda (Święta Góra). Prawie wszystkie budynki Starego Miasta ­ zabytki historyczne i kulturowe. Przejazd kolejką do twierdzy Narikala (IV w.), w czasie przejazdu możemy zobaczyć miasto z lotu ptaka, odwiedzimy w starym mieście Katedrę Sioni (VI­-VII ww.), bazylika Narodzenia Najświętszej Marii Panny, najstarsza z ocalałych.
Zwiedzanie starożytnej stolicy Gruzji Mcchety -­ miasta-­muzeum, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie katedry Sweti Cchoweli (Drzewo życia) (1010­-1029 II.), Zwiedzanie klasztoru Samtawro, gdzie przez cały rok rośnie i kwitnie jeżyna w pobliżu której w IV w. żyła święta Nino -­ pierwsza kaznodzieja chrześcijaństwa w Gruzji. Tutaj znajduje się Iwerska Ikona Matki Bożej, Ikona Św. Nino, Grób świętego króla Merian i królowej Nani, relikwie św. Abibosa Nekreskogo, Św. Szio Mgwimskiego. Zwiedzanie starożytnej świątyni­klasztoru Dżwari (VI w.). Powrót do Tbilisi. Nocleg.

4 dzień: Tbilisi -­ twierdza Ananuri -­ Gudauri -­ Kazbegi -­ Tbilisi:
Śniadanie. Wyjazd z Tbilisi w kierunku Stepantsminda (Kazbegi). Po drodze zwiedzanie malowniczej twierdzy Ananuri (XVI w.), która znajduje się nad rzeką Aragvi. Przejazd przez narciarski kurort Gudauri (2200 m), podróż wzdłuż rzeki Tergi przez przełęcz Krzyżową (2400 m) zaprowadzi nas do Stepantsminda (Kazbegi). Zwiedzanie Kazbegi: Kościół Najświętszej Trójcy Gergeti (2170 m npm). Przy dobrej pogodzie wspaniałe rozpościera się fascynujący widok na jeden z najwyższych szczytów Gruzji ­- górę Kazbek (5147 m). Powrót do Tbilisi. Nocleg.

5 dzień:­ Tbilisi -­ Wardzia -­ Borjomi (Borżomi):
Śniadanie. Przejazd do Wardzi -­ niesamowitego miasta wykutego w skale. Po drodze postój w słynnym uzdrowisku Borżomi, a także zwiedzanie potężnego zamku Chertwisi. Przejazd do hotelu. Nocleg.

6 dzień:­ Borjomi (Borżomi) -­ Kutaisi:
Śniadanie. Przejazd do Kutaisi. Zwiedzanie starożytnego miasta Kutaisi, które ma już ponad trzy tysiące lat. Zwiedzanie klasztoru i akademii Gelati (XII w.), założonych przez wielkiego gruzińskiego króla Dawida IV-­Budowniczego, które są wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wycieczka do krasowej jaskini Prometeusza, gdzie według legendy, Prometeusz dał ludziom ogień i został za to przykuty do skały. Jaskinia znajduje się 5 km na północny zachód od miasta Cchaltubo. Została odkryta w początku lat 80-­tych XX wieku. Jest jedną z najbardziej pociągających jaskiń, dzięki podwodnym rzekom i pejzażom. Przejazd do Batumi. Nocleg.

7 dzień:­ Batumi:
Śniadanie. Batumi - "Gruziński Singapur", najbardziej znane czarnomorskie uzdrowisko Gruzji (120 tys. mieszkańców). Bilet wizytowy Batumi, ulubione miejsce mieszkańców miasta i gości -­ to Batumska Piazza, zbudowana w 2009. Od 2010 roku ozdobą miasta jest również 7 metrowa, zmieniająca się rzeźba Miłości, to figura kobiety i mężczyzny (Nino I Alim) które w bardzo oryginalny sposób zbliżają się na spotkanie ze sobą i zastygają w namiętnym pocałunku, aby za chwilę znowu się od siebie oddalić. Zwiedzanie Batumi: taneczne fontanny (laser show); słynne na cały świat delfinarium, Plac Argonautów z posągiem Medei. Wypoczynek w Batumi. Nocleg.

8 dzień: Batumi ­- Tbilisi:
Śniadanie. Wypoczynek w Batumi, plażowanie, czas wolny. Wyjazd do Tbilisi o godzinie 15:00, przyjazd około godziny 21:00, Czas wolny, zakupy. Przejazd na lotnisko w Tbilisi.

9 dzień:
Wylot do Warszawy o godz 4:55, przylot na miejsce o godz 6:35. Zakończenie wycieczki. 

Cena od 3450 PLN
Cena obejmuje: bilet lotniczy na trasie: Warszawa ­- Tbilisi -­ Warszawa (przewoźnik LOT, do kalkulacji przyjęto średnią cenę biletu lotniczego w kwocie 1200,- zł/os), zakwaterowanie w pensjonatach, hotelach o standardzie 3* -­ pokoje 2 osobowe z łazienkami (4 noclegi w Tbilisi, 1 nocleg w Borżomi lub okolicy, 2 noclegi w Batumi), 7 śniadań w formie bufetu, obsługa pilota­-przewodnika w czasie wycieczki, transfery autokarem/busem zgodnie z programem, ubezpieczenie KL ­- 20 000 euro (w tym koszty ratownictwa do 5000 euro), NNW - 20 000 zł (NWS 20 000 zł), BP ­- 800 zł
Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ­- jest to koszt około 32 EUR/osobę, uroczysta kolacja z degustacją wina oraz muzyką na żywo -­ 22 EUR/os.

Każdy z uczestników zobowiązany jest do uiszczenia opłaty w wysokości
10 zł/os. tytułem składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

• eltravel@eltravel.pl • tel. kom. +48 604 581 281 • tel. +48 15 844-22-25 • 
konto do wpłat: 89 1140 2004 0000 3102 2334 0921, El Travel Elżbieta Rutkowska